Detailed Search
You are reviewing the product - Brunswick Cove
Brunswick Cove
Wrap around porches surround this elevated one story coastal house plan. This plan is oriented for views from the rear of the home.
Help me select the proper format click here.
I would like to customize this house plan click here.
House Plan Specifications
| SQ FT | 1945 |
|---|---|
| Foot Print | 49'4"x64'8" |
| Stories | 2 |
| Bedrooms | 3 |
| Bathrooms | 2 |
| Ground Floor Ceiling Height | 8' |
| First Floor Ceiling Height | 9' |
| Second Floor Ceiling Height | 8' |
| House Width | 49' 4" |
| Height | 34' 10" |
| Foundation | Pilings |
| Garage | Under |
| Exterior Wall Thickness | 2×4 |
|---|---|
| Master Suite on main floor | YES |
| His & Hers Closets | NO |
| Walk In Pantry | NO |
| Office/Study | NO |
| Elevator | NO |
| FROG/Bonus Room | NO |
| Reverse Floor Plan | NO |
| Butler's Pantry | NO |
| Media Rooms | NO |
| Exercise Room | NO |
| Wet Bar | NO |
Similar House Plans
-
2518 sqft
3 bedrooms | 2.5 bathrooms
From $2.100.00
-
3105 sqft
4 bedrooms | 4.5 bathrooms
From $2.100.00
-
3022 sqft
4 bedrooms | 3.5 bathrooms
From $2.100.00
-
2230 sqft
3 bedrooms | 2.5 bathrooms
From $2.100.00
-
2937 sqft
3 bedrooms | 3.5 bathrooms
From $2.100.00




Reviews for the product - Brunswick Cove(Back to product)