Detailed Search
You are reviewing the product - Charlotte Street
Charlotte Street
Our Charlotte Street offers a reverse living plan and a private rear courtyard, perfect for a small pool and outdoor entertaining on the sizable lanai.
Help me select the proper format click here.
I would like to customize this house plan click here.
House Plan Specifications
| SQ FT | 3606 |
|---|---|
| Foot Print | 34'-2" x 77'-2" |
| Stories | 3 |
| Bedrooms | 5 |
| Bathrooms | 5.5 |
| Ground Floor Ceiling Height | 8' |
| First Floor Ceiling Height | 9' |
| Second Floor Ceiling Height | 9' |
| House Width | 34' 2" |
| House Depth | 77' 2" |
| Height | 38' 3" |
| Foundation | Pilings |
| Garage | Under |
| Exterior Wall Thickness | 2×4 |
|---|---|
| Master Suite on main floor | YES |
| His & Hers Closets | NO |
| Walk In Pantry | NO |
| Office/Study | NO |
| Elevator | YES |
| FROG/Bonus Room | NO |
| Reverse Floor Plan | YES |
| Butler's Pantry | NO |
| Media Rooms | NO |
| Exercise Room | NO |
| Wet Bar | NO |
Similar House Plans
-
2762 sqft
4 bedrooms | 3.5 bathrooms
From $2.100.00
-
2613 sqft
4 bedrooms | 3.5 bathrooms
From $2.100.00
-
2830 sqft
4 bedrooms | 4.5 bathrooms
From $2.100.00
-
2787 sqft
4 bedrooms | 2.5 bathrooms
From $2.100.00










Reviews for the product - Charlotte Street(Back to product)