Detailed Search
You are reviewing the product - Fair Lakes
Fair Lakes
Help me select the proper format click here.
I would like to customize this house plan click here.
House Plan Specifications
| SQ FT | 5265 |
|---|---|
| Foot Print | 102'-6" x 86'-8" |
| Stories | 2 |
| Bedrooms | 4 |
| Bathrooms | 4.5 |
| First Floor Ceiling Height | 10' |
| Second Floor Ceiling Height | 9' |
| House Width | 102' 6" |
| House Depth | 86' 8" |
| Height | N/A |
| Foundation | Crawl Space |
| Garage | Side Load |
| Exterior Wall Thickness | 2×4 |
|---|---|
| Master Suite on main floor | YES |
| His & Hers Closets | YES |
| Walk In Pantry | YES |
| Office/Study | YES |
| Elevator | NO |
| FROG/Bonus Room | YES |
| Reverse Floor Plan | NO |
| Butler's Pantry | NO |
| Media Rooms | YES |
| Exercise Room | YES |
| Wet Bar | NO |
Similar House Plans
-
4888 sqft
4 bedrooms | 3.5 bathrooms
From $2.520.00
-
3819 sqft
4 bedrooms | 3.5 bathrooms
From $2.520.00
-
4234 sqft
4 bedrooms | 3.5 bathrooms
From $2.520.00
-
4159 sqft
4 bedrooms | 4.5 bathrooms
From $2.520.00
-
4802 sqft
5 bedrooms | 5.5 bathrooms
From $2.520.00





Reviews for the product - Fair Lakes(Back to product)