Detailed Search
You are reviewing the product - Mills River
Mills River
Our Mills River features an open floor plan, split bedrooms and a golf cart garage. The second floor bedroom and bath could be eliminated which makes the plan 3184 heated sf.
Help me select the proper format click here.
I would like to customize this house plan click here.
House Plan Specifications
| SQ FT | 3632 |
|---|---|
| Foot Print | 72'-0" x 74'-0" |
| Stories | 2 |
| Bedrooms | 4 |
| Bathrooms | 3.5 |
| First Floor Ceiling Height | 10' |
| Second Floor Ceiling Height | 9' |
| House Width | 72' 0" |
| House Depth | 74' 0" |
| Height | N/A |
| Foundation | Slab |
| Garage | Side Load |
| Exterior Wall Thickness | 2×4 |
|---|---|
| Master Suite on main floor | YES |
| His & Hers Closets | YES |
| Walk In Pantry | YES |
| Office/Study | NO |
| Elevator | NO |
| FROG/Bonus Room | NO |
| Reverse Floor Plan | NO |
| Butler's Pantry | YES |
| Media Rooms | YES |
| Exercise Room | NO |
| Wet Bar | NO |
Similar House Plans
-
2289 sqft
3 bedrooms | 2 bathrooms
From $2.100.00
-
2695 sqft
3 bedrooms | 3.5 bathrooms
From $2.100.00
-
2934 sqft
4 bedrooms | 3 bathrooms
From $2.100.00







Reviews for the product - Mills River(Back to product)