Detailed Search
You are reviewing the product - Isle of Palms
Isle of Palms
Help me select the proper format click here.
I would like to customize this house plan click here.
House Plan Specifications
| SQ FT | 2592 |
|---|---|
| Foot Print | 46'-0"x59'-4" w/o stairs |
| Stories | 3 |
| Bedrooms | 3 |
| Bathrooms | 3.5 |
| Ground Floor Ceiling Height | 8' |
| First Floor Ceiling Height | 9' |
| Second Floor Ceiling Height | 8' |
| House Width | 46' 0" |
| House Depth | 59' 4" |
| Height | 35' 8" |
| Foundation | Slab |
| Garage | N/A |
| Exterior Wall Thickness | 2×4 |
|---|---|
| Master Suite on main floor | YES |
| His & Hers Closets | NO |
| Walk In Pantry | NO |
| Office/Study | NO |
| Elevator | YES |
| FROG/Bonus Room | NO |
| Reverse Floor Plan | NO |
| Butler's Pantry | NO |
| Media Rooms | NO |
| Exercise Room | NO |
| Wet Bar | NO |
Similar House Plans
-
2773 sqft
3 bedrooms | 3.5 bathrooms
From $2.100.00
-
4081 sqft
4 bedrooms | 3.5 bathrooms
From $2.520.00
-
2066 sqft
3 bedrooms | 3 bathrooms
From $2.100.00
-
3613 sqft
4 bedrooms | 3.5 bathrooms
From $2.520.00
-
3763 sqft
4 bedrooms | 4 bathrooms
From $2.520.00




Reviews for the product - Isle of Palms(Back to product)