Detailed Search
You are reviewing the product - Shore Drive
Shore Drive
Perfect for a waterfront setting, Shore Drive offers an open floor plan, home office, two master suites and large porches.
Help me select the proper format click here.
I would like to customize this house plan click here.
House Plan Specifications
| SQ FT | 3275 |
|---|---|
| Foot Print | 39'-6" x 66'-4" |
| Stories | 3 |
| Bedrooms | 4 |
| Bathrooms | 4.5 |
| Ground Floor Ceiling Height | 9' |
| First Floor Ceiling Height | 9' |
| Second Floor Ceiling Height | 9' |
| House Width | 39' 6" |
| House Depth | 66' 4" |
| Height | 34'8" |
| Foundation | Pilings |
| Garage | Under |
| Exterior Wall Thickness | 2×4 |
|---|---|
| Master Suite on main floor | NO |
| His & Hers Closets | NO |
| Walk In Pantry | YES |
| Office/Study | YES |
| Elevator | YES |
| FROG/Bonus Room | NO |
| Reverse Floor Plan | NO |
| Butler's Pantry | NO |
| Media Rooms | NO |
| Exercise Room | NO |
| Wet Bar | YES |
Similar House Plans
-
3001 sqft
4 bedrooms | 4.5 bathrooms
From $2.100.00
-
2747 sqft
4 bedrooms | 3.5 bathrooms
From $2.100.00
-
3347 sqft
4 bedrooms | 3.5 bathrooms
From $2.100.00










Reviews for the product - Shore Drive(Back to product)